Monoray Vinç

Monoray vinçler gezer köprülü vinç- portal vinç olarak yapılabilmektedir. Genelde monoray vinçler tavana montajlı tek demirli ileri geri hareketli ve kaldırma – indirme hareketli olarak 4 hareketli ve 6 hareketli olarak yapılabilmektedir. Alt katlardan üst katlara sepetle malzeme çıkarmak için kullanılır. Vinç yürüme yolu demiri dışarıda kalmaması isteniyorsa yürüme yolu demiri ileri- geri hareketli yapılabilmektedir. İleri geri hareketler elektrikli ve manuel yapılabilmektedir.

Arabalı Vinç

Arabalı ( kedi ) vinçlerimiz genellikle demir çelik , haddeleme , inşaat ve çelik konstrüksiyon ile ilgili sektörlerde portal ve köprü vinçlerde kullanılan makinelerdır.

Arabalı vinçler depolama, taşıma, yükleme ve buna benzer işlerde kullanılmak üzere imal edilen makinelerdir. Arabalı vinçler kapalı ve açık alanlarda kullanılabilme imkanına sahiptir. 1 tondan 150 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip değişik tipleri mevcuttur. Raylar üzerinde ileri, geri hareket etme özelliğine sahip olmalarından dolayı hassas bir şekilde çalışabilmektedirler. Arabalı vinçler çift kirişlerin üzerlerine döşenen raylar üzerinde hareket ederler. Kullanıcının isteğine bağlı olarak arabalı vinçler aşağı, yukarı ve sağa, sola hareket etme imkanına sahiptir.

Bu vinçlerin yürüyüş yollarının elektrik tesisatı dört değişik tarzda yapılabilmektedir. Bunlar ; Kablo arabalı besleme sistemi , kablo tamburu besleme sistemi , kapalı bara ve açık bara besleme sistemleridir.

Müşteri istekleri doğrultusunda ve oluşturmuş olduğumuz standartlar ölçüsünde farklı kaldırma kapasitelerine sahip arabalı vinçler imal etmekteyiz.