Whatsapp Bilgi Pergel Vinç Kiralama Hizmeti | Korkmaz Vinç Sistemleri - Korkmaz Vinç Sistemleri

PERGEL VİNÇ KİRALAMA

İstanbul vinç kiralamak ve kullanmanın belirli prosedürleri vardır. Bu yazımızda süreç hakkında incelemelerde bulunalım. İlk olarak yapacağınız işin net olarak tanımlamanız gerekmekte. Bunun yanı sıra yapmak istediğiniz faaliyet için uygun vinç kiralama kategorisini belirlemeniz gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işiniz için en uygun marka ve modelli vinci kiralamak olacaktır. İstanbul’da doğru firmadan doğru vinci kiralamak için internetten kapsamlı bir araştırma yapmanızı öneririz. Firmanın size sunduğu referanslar burada çok önemlidir. İsim yapmış firmalarla çalışan şirketler sizi zor durumda bırakmayacaktır. İyi firma kadar işinize en doğru olan makineyi bulmanız da oldukça önemlidir. Kaliteli bir firma bu konuda da size yardımcı olmalı ve işinize en doğru vinci size tavsiye etmesi gerekir.

Vinçler, kaliteli işçilik ve zaman gerektirecek faaliyetlerin daha kısa zamanda fazla insan gücüne ihtiyaç duymadan yapılması için tasarlanmış özel üretimli araçlardır.

Pergel Vinç Nedir

En çok tercih edilen vinç türlerinden biri de pergel vinçlerdir. Peki pergel vinç nedir? Pergel vinç nasıl kiralanır? Yazımızda bulabilirsiniz.

Pergel vinç modeli, bir zemine veya duvara monte edilir. Veya kendi ayağı üzerinde çalışma imkânı bulan vinç türlerindendir. Pergel vinçler halatlı veya zincirli olabilir. İsminden de anlaşılacağı gibi pergel şeklindeki tasarımı sebebiyle bu şekilde anılmaktadır. Aynı bir pergel gibi kendi ekseni etrafında belirli açılarda dönebilir. Fazla yük kaldırma kapasitesine sahiptir. Pergel vinç türlerinin döndürme açısı daha çok talebe göre ayarlanır. 180 dereceden 360 dereceye kadar dönme kabiliyetine sahip pergel vinç modelleri de bulunmaktadır.

Pergel Vinç Kullanımı ve Özellikleri

Pergel vinç kiralama işleminden önce bu vinçlerin genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Pergel vinçlerin genel özellikleri, vincin türüne göre değişiklikler göstermektedir. Bu bağlamda yer monteli pergel vinç genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Pergel vinçler yere monte edilerek kullanılır.
 • Talep edilen döndürme açısına göre üretimi yapılabilmektedir.
 • Manuel veya otomatik döndürme sistemi seçenekleri bulunmaktadır.
 • Kendi ekseni etrafında dönme kabiliyeti olan bu vinçler 360 derece dönme açısına sahiptir.
 • Pergel kol boyunun uzayabildiği noktaya kadar çalışma yapılabilmektedir.
 • Diğer vinç türlerine nazaran daha ekonomik vinç seçenekleridir.
 • Kullanımı en basit vinç türlerinden birisidir.

Duvar monteli pergel vinçlerin özelliklerini ise şu şekilde belirtebiliriz:

 • Bu vinç türü kolona monte edilerek kullanılmaktadır.
 • Çok daha ekonomik bir vinç türüdür.
 • Manuel ya da motor tahrikli döndürme sistemi opsiyonu bulunur.
 • Kullanımı çok kolaydır. Yer monteli pergel vinçten bile kolaydır.
 • Bu pergel vinç türü beton ya da çelik kolona monte edilebilmektedir.

Pergel Vinç Tercih Sebepleri

Pergel vinç avantajları, modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte bu vinç türünün genel avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bu özellikler pergel vinç kiralamak için geçerli sebepler arasında gösterilebilir.

Sıkışık ve dar alanlarda pergel kullanılabilmektedir. Özellikle bina içlerinde kolaylıkla kullanılabilmesi bu tür vinçlerin en sık tercih edilme nedenlerin başında gelmektedir.

Pergel vinç kullanmak son derece ekonomiktir.

Kaldırma kapasitesi modelinden modeline göre değişiklik gösterir. Taşıdığı kilolar 250 kilo ile 20 ton arasında değişiklik gösterir.

Pergel vinçlerin açıları modellerine göre değişiklik göstermektedir. 180 derece, 270 derece ve 360 derece açı yapabilen pergel vinç modelleri tercih edilmektedir. Vincin 360 dereceye kadar açı yapabilmesi çalışma kolaylığı sağlar. En çok tercih edilen model de budur.

Pergel vinçlerin 4 metreden 12 metreye kadar kol boyları değişiklik gösteren modelleri vardır. Bu sayede istenilen yükseklikte faaliyet gösterme imkânı sağlar.

Pergel vinç çeşitlerinin en pratik seçenekleri yere ve duvara monteli olarak kullanılanlardır. Bu modellerin kurulmasına imkân bulunmayacak saha şartlarında ayaklı pergel vinç modellerine başvurulabilir.

Pergel Vinç Kullanımı

Pergel vincin kullanılabilmesi için öncelikli olarak işletme ihtiyaçlarının analizinin yapılması gerekir. Bu noktada ihtiyaç duyulacak dönme açısı, kol boyu ve montenin yapılması gerekli yer gibi tespitler yapılmaktadır. Daha sonra istenilen standartlardaki pergel vinç iş sahasına kurulur. Pergel vinçlerin hepsinde motor, güç sistemi ve çelik halat sistemi vardır. Pergel vinçler hareket kumandası ile harekete geçirilmektedir. Bu kumandaya kullanılarak motor ve diğer sistemler devreye sokulur.

Pergel Vinç Kiralama

Pergel vinç kiralama hizmeti için şirketimiz Korkmaz Vinç’le iletişime geçebilirsiniz. İlk olarak ihtiyacınızı doğru bir şekilde tespit ettikten sonra bir ekip arkadaşımız projeyi takip edecektir. Eğer vincin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilginiz yoksa ihtiyacınız olan bilgileri size sunarız. Gerekirse operatör desteği de sunmaktayız. Can ve mal güvenliğiniz için bütün tedbirler itinayla alınır. Vinçlerin doğru bir şekilde kullanılması sakatlanmayı ve yaralanmaları minimum düzeye çeker.

Eğer siz de güvenilir ve referansları olan bir firmadan İstanbul vinç kiralamak istiyorsanız iletişim kanallarımızdan bizimle temasa geçebilirsiniz. Ayrıntıları ve fiyat bilgisini almak için hiç çekinmeden bize başvurun